Wat is een ouderworkshop?

Een ouderworkshop is een workshop die jij geeft aan een klein groepje kinderen uit de unit. Je geeft kinderen inspiratie door ze kennis te laten maken met je beroep, passie, hobby of een bezigheid. De workshops gaan van pepernoten bakken en kleuren mengen t/m het maken van een script voor een film. Iedereen kan het het en iedereen is welkom om zich aan te melden. Wil je eerst andere workshops bekijken ? Ook oma, opa, tante, oom, enz. zijn welkom om een workshop te komen geven.

De workshops duren een uur. De workshops hoeven niet thema gebonden te zijn, maar dat mag natuurlijk wel. Je geeft de workshop aan een klein groepje (4 t/m 12 kinderen) zodat je geen orde hoeft te houden. Omdat je groepje klein is, is het fijn als je bijv. 3 keer achtereenvolgend dezelfde workshop geeft. Zo komen er meer kinderen aan de beurt. Je kunt ook voor de verdiepingsworkshops gaan en met dezelfde groep kinderen 2 of 3 weken gebruiken om iets af te maken. Voel je tot niks verplicht, alles kan en mag.
Heb je interesse? Vraag je regisseur, lees verder of meld je dan hier aan. Heb je ideeen nodig?

Hoe geef ik een ouderworkshop?

 
1. Lees de praktische informatie door.

We hebben alle tips overzichtelijk bij elkaar gezet. Ook de mogelijke dag en tijdstip voor een workshop staan hierin.

2. Vul de gegevens van je workshop in.
Het kan zijn dat de regisseur jouw workshopformulier al heeft aangemaakt. Dan kan je die hier vinden en wijzigen. Zo niet, maak dan zelf een formulier aan (zie 'meld je aan' ) en vul dit in. De regisseur neemt dan contact met je op en zorgt ervoor dat je samen tot een duidelijk plan komt en jullie stellen definitieve data vast.

3. Maak een wervingsposter.
Het is leuk als je een wervingsposter maakt over je workshop. Als je de poster 2 weken van tevoren naar Melle mailt dan hangt de poster op tijd in de unit zodat de kinderen genoeg tijd hebben om te weten waarvoor ze kiezen. Je kunt zelf een poster verzinnen, maar we hebben ook een standaardposter. Vul de informatie aan en sla de poster op als pdf-bestand, mail deze naar de leerkracht en voeg het toe aan je formulier.

4. Na je workshop vul je de evaluatie in. 
Zoek je formulier terug bij 'bekijk alle workshops' en maak het definitief door het evaluatie gedeelte in te vullen. Hiervan leren dan weer andere ouders. Je kunt na een les ook altijd de leerkracht om tips vragen voor een volgende les. Als je specifiek iets opvalt bijv. over een talent of het gedrag van een bepaald kind, meldt dit dan bij de leerkracht. In de evaluatie voor het web mogen geen namen van kinderen staan.

Veel plezier! We hopen dat je een leuke ervaring hebt. De regisseurs zijn heel betrokken en vinden het altijd leuk om te horen hoe het ging. Je kunt de regisseur ook altijd om hulp vragen!